Hudba

Naživo

Koncerty

Nové koncerty sú už na ceste, buďte v strehu!

Odohrané koncerty

Download

Stiahnite si najnovšie materiály a novinky priamo z našej stránky.

Kapela

Bratislavská kapela FORTUAN (+421, anglicky, foneticky) je na hudobnej scéne od roku 2018. Tvoria moderné pop-rockové skladby v angličtine s kvalitným soundom aj vďaka spolupráci s renomovanými zahraničnými producentmi.

V roku 2019 sa zúčastnili súťaže kapiel Rocková maturita, kde získali 2. miesto v kategórii Pop. Následne vyšiel ich debutový album FLAVOURS (2020). V uplynulých dvoch rokoch kapela nahrala ďalšie single. Tri z nich (Catch me if you can, Crumbling world a posledný - River) boli okamžite zaradené do playlistov slovenských rádií a môžete ich počuť z éterov Rádia Slovensko, Beta rádia, Trnavského rádia a ďalších.

Naživo sa kapela tento rok predstavila na fesťáku TopFest 2023 a niekoľkých ďalších podujatiach. Ak hľadáte melodické hity, chytľavé gitarové riffy a indie pop-rockový zážitok - našli ste Fortuan.

Členovia

Foto Jakub Hančin

Jakub Hančin

Jakub je spevák, gitarista a textár. Vymyslel a nahral klavírne party do piesní. Aktívne sa venuje hudobnej produkcii a marketingu kapely.

Foto Tomáš Marikovič

Tomáš Marikovič

Tomáš hrá na elekrickú gitaru a spieva vokály. Má na starosti technickú časť, zabezpečuje komunikáciu so zvukármi. Venuje sa hudobnej produkcii spolu s Jakubom.

Foto Daniel Štefanovič

Daniel Štefanovič

Daniel hrá na bicie nástroje. Má na starosti chod kapely po zmluvnej a finančnej stránke. Okrem kapely Fortuan pôsobí aj v iných projektoch ako eventová kapela Wooders či metalová kapela Down to hell.

Foto Igor Holka

Igor Holka

Igor hrá na basgitaru a spieva vokály. Ku kapele sa pripojil koncom roka 2022, kde nahradil bývalého basgitaristu Tomáša Kubáňa. Má na starosti webovú stránku. Igor má skúsenosti s hudobnou produkciou, recordingom, či technickou časťou.

Kontakt

Lucia Miklasová
Jakub Hančin